test

oferta rehabilitacji na Mazurach - informacja

Szanowne Panie , Szanowni Państwo ,

 Jako właścicielka nowo wybudowanego ośrodka na Mazurach , głównie dla osób chorych onkologicznie , chciałabym przekazać kilka informacji i prosić o udostępnienie ich osobom , które byłyby zainteresowane skorzystaniem z naszej oferty .

Chciałabym nadmienić , iż posiadamy wpis do Rejestru Wojewody jako ośrodek rehabilitacji leczniczej Nr Z-241323-20210622 , data wpisu 22.06.2021 r

 Jest to ośrodek , w którym wdrażany jest program badawczy przygotowany przez Zespół z Uniwersytetu Warszawskiego , badania prowadzone były w Szpitalu Uniwersyteckim w Warszawie . Posiadamy opinię o innowacyjności projektu wydaną przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski .

 Jesteśmy ośrodkiem dla 40 osób oraz pokojami gościnnymi dla 10 osób . Posiadamy duże zaplecze do rehabilitacji i relaksacji . Opiekę nad osobami sprawuje zespół złożony z rehabilitantów , lekarza , psychoterapeuty , pielęgniarek i innego personelu .

Ośrodek położony przy lesie – teren chronionego krajobrazu jeziora Mielno w Dębowej Górze 1A , gmina Olsztynek , z dużym ogrodem , bezpłatnym parkingiem i altaną . Do dyspozycji gości są rowery , kijki do nordic walking , fit park , miejsce na grilla i ognisko .

Pomieszczenia ośrodka to sale rehabilitacyjne , pokoje relaksacyjne , sala kawiarniano kinowa , gabinety psychoterapii , hydroterapii , krioterapii , laseroterapii , elektroterapii , pressoterapii , kaplica , własna kuchnia i inne pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania ośrodka . Możemy też wykonać Niektóre badania .

 Organizujemy 2- tygodniowe turnusy zdrowotne , ale istnieje możliwość krótkiego , lub długiego pobytu w zależności od potrzeb i możliwości osoby zainteresowanej . Jest też możliwość pobytu osoby towarzyszącej .

 Wszelkie informacje o ośrodku i ofercie dostępne na www.mcpir .pl i na FB

 Jeśli widzą Państwo możliwość współpracy z naszym ośrodkiem , jesteśmy otwarci na propozycje .

 Chcemy wspierać i pomagać osobom chorym na raka . Taki cel mnie , jako osobie pracującej z pacjentami , wyznaczał kierunek działań dla stworzenia miejsca , gdzie każdy potrzebujący , w domowej atmosferze znajdzie ukojenie dla ciała i ducha .

 Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo dobroci i wsparcia .

 

 Z poważaniem ,

 Maria Jedlińska - właściciel

Czytaj dalej...

Zdrowy nawyk zdrowe piersi.

MOJE KOCHANE KOBIETKI‼️
.
Czy czasami nie zapominajcie o profilaktyce, samobadaniu piersi i badaniach przesiewowych???
.
Uczestniczyłam ostatnio w spotkaniu  (10.11.2021r.) z doświadczonymi, cudownymi paniami z  KRAKOWSKIEGO TOWARZYSTWA AMAZONEK .
Temat spotkania " Zdrowy nawyk zdrowe piersi ".
Nauczyłam się jak badać swoje piersi i na co zwracać szczególną uwagę w przypadku jakichkolwiek zmian w naszym ciele.
Badamy się nie po to żeby znaleźć zmiany ale po to żeby przekonać się, że ich tam nie ma!!!!!
.
Wcześnie wykryty rak piersi może być skutecznie leczony. Im mniejszy guz czy wykryta zmiana w piersi nawet niewyczuwalna badaniem ręcznym, tym większe jest prawdopodobieństwo, że jest to rak o typie przedinwazyjnym (czyli nie dającym przerzutów).
.
Nie wiem czy wiesz , że samobadanie piersi powinnaś wykonywać raz w miesiącu, najlepiej pod prysznicem.
.
W profilaktyce powinnaś również zwracać uwagę jakich używasz dezodorantów i jak się odżywiasz i czy się suplementujesz odpowiednimi produktami .
Sprawdzaj skład i wybieraj dezodoranty, które nie mają w swoim składzie soli aluminium.
.
Teraz możesz przyłączyć się do akcji⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
RÓŻOWA WSTĄŻKA
zadbać o siebie i pomóc kobietom, które się zmagają na co dzień z nowotworem piersi, poprzez zakup dezodorantu marki Forever ( bez soli aluminium)
 
Aż 5 zł z każdego zakupionego produktu, będzie przeznaczone na Krakowskie Towarzystwo Amazonek !!!
 
zdjęcia facebook amazonki krakow
Czytaj dalej...

"Zdrowy nawyk - zdrowe piersi"

          

 Miesiąc październik jest poświęcony profilaktyce raka piersi. Nasze Towarzystwo jak zwykle stara się przybliżyć tę tematykę kobietom organizując cykl wykładów. W naszej  (27.10.2021r.) Gali dla Kobiet -  „Zdrowy nawyk – zdrowe piersi „  wykład poprowadziła Dr Elżbieta Marczyk z Instytutu Onkologii.  Pani Doktor przedstawiła nowe sposoby diagnostyki i leczenia w powiązaniu z programem Breast Unit .

Pani psychoonkolog tłumaczyła jak potrzebny i ważny może być kontakt z psychologiem zarówno w momencie diagnozy i potem w leczeniu.

Przedstawicielka Polimedu  przedstawiła ofertę rehabilitacji dla amazonek po mastektomi. Zademonstrowała sposób bandażowania ręki przy obrzęku limfatycznym.

Miłym akcentem był poczęstunek „Bombą witaminową” przez Przedstawicielki  „SZOT  Witaminowy”.

Artystycznie nasze spotkanie uświetniła aktorka Anna Kukawska. Wykonała wiązankę piosek dla kobiet.

Poczęstunek jak zwykle smakowity przygotowała nasza zaprzyjaźniona restauracja „Krakowskie Klimaty”.

Dziękujemy  Koleżankom z Brzeszcz, Brzeska, Chrzanowa, Oświęcimia i  naszym z krakowskiego klubu Amazonek za liczne przybycie.

Serdeczne podziękowania  krakowskiemu Zarządowi  Amazonek za świetną organizację i olbrzymi wkład pracy w przygotowanie tego wydarzenia.

Zdjęcia facebook amazonki krakow

  ­­­­­­­­­­­­­­­­­­

 

    

 

Czytaj dalej...

Wykład dr.Marczyk

W dniu 4.10.2021r. w sali restauracji Sheep & Dradon przy ul. Straszewskiego 2 odbył się wykład, który prowadziła dr. Elżbieta Marczyk z naszego Instytutu Onkologii. Pani Doktor bardzo dokładnie  omówiła sposoby diagnostyki w wykrywaniu raka piersi.Bardzo istotną informacją było podanie, że od tego roku Instytut Onkologii przystąpił do programu Breast Unit, który zajmuje się kompleksową opieką onkologiczną związaną z rozpoznaniem i leczeniem raka piersi.

zdjecia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

Częstochowa 2021r.

XXIV Pielgrzymka Kobiet po chorobie nowotworowej pod wezwanie "Do Maryji ze Świętym Józefem" już za nami (2.10.2021r.) Dziękujemy wszystkim ,dzięki którym mogła się odbyć w tym trudnym pandemicznym czasie. Dziękujemy Celebrantom, a szczególnie bp. Antoniemu Długoszowi, który jak co roku był z nami.

zdjęcia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

wykład w klubie

Wykład w naszym klubie  siedzibie "Amazonek" prowadzony przez Panie - specjalistki z dziedziny zdrowia odbył się 29 września 2021r.

 zdjęcia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

Sanepid 2021r.

W dniu 27.09.2021r. przedstawicielki Krakowskiego Towarzystwa "Amazonki" - Maria Borowiecka i Jadwiga Doroz szkoliły kobiety zatrudnione w Małopolskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.Przedstawicielki szpitala im. Jana Pawła II zaprezentowały film dotyczący samobadania piersi, a nasze koleżanki zaprezentowały  nasz  spot oraz podały teoretyczne informacje w tym temacie. W drugiej części spotkania odbyły się praktyczne pokazy i możliwość zbadania i wyczucia guzków na fantomach piersi.

zdjecia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

Moja historia

Podczas wspierania kobiet w Oddziale Chirurgii Instytutu Onkologii prowadzonego przez nasz ochotniczki Marię Borowiecką i Krystynę Zychowicz-Popek w dniu 22 września 2021r. towarzyszyła nam telewizja TVP 3 Kraków, która nagrywała nas i kobiety zainteresowane naszą pomocą do programu "Moja historia" odc. 13.

Czytaj dalej...