test

Wigilia Krakowskich Amazonek - 2021r.

Wigilia Krakowskich Amazonek -  2021r.

15 grudnia 2021 r., w restauracji „Krakowskie Klimaty”, odbyło się wigilijne spotkanie Amazonek z krakowskiego klubu. Pomimo trudnej sytuacji związanej z epidemią, zachowując wszelkie wymogi i zasady bezpieczeństwa, radowałyśmy się tradycją bożonarodzeniową, możliwością spotkania z koleżankami, rozmowami i złożyłyśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Tegoroczne spotkanie wigilijnej wieczerzy odbyło się w szczególnie serdecznej atmosferze, a rozmowom towarzyszyła aura przeżywania autentycznej radości z możliwości spotkania się z drugim człowiekiem. Panie mówiły o trudach życia w pandemii - zwłaszcza kobiet wymagających leczenia onkologicznego i związanej z tym rehabilitacji, tęsknocie za normalnością, życiem bez lęku, ograniczeń i wielu trudów związanych z ograniczeniami trwającego od marca 2020 roku stanu epidemicznego.

Wigilijny wieczór rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem wzruszającego Hymnu Amazonek, którym rozpoczynane są wszystkie nasze ważne spotkania. Spotkanie bożonarodzeniowe  oficjalnie otworzyła Pani Maria Borowiecka, prezes Krakowskiego Towarzystwa Amazonki. Powitała wszystkich uczestników oraz odczytała listy i podziękowania nadesłane przez przyjaciół, którzy nie mogli przybyć na spotkanie z powodów związanych z nasileniem pandemii. Wśród nadesłanej korespondencji były m.in. życzenia od lekarzy z Narodowego Centrum Onkologii przy ul. Garncarskiej w Krakowie, pracowników Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa oraz innych instytucji i organizacji pozarządowych, z którymi Krakowskie Towarzystwo Amazonki współpracuje.

Pani Maria Borowiecka podsumowała mijający rok wskazując na wiele ważnych działań służących zdrowiu, rehabilitacji i pomocy kobietom potrzebującym wsparcia, zrealizowanych przez zarząd i ochotniczki Stowarzyszenia pomimo skrajnie trudnych warunków i ograniczeń.

Pani Prezes podziękowała ochotniczkom za wielkie zaangażowanie i wykonywaną konkretną pracę m.in.: dyżury w siedzibie Stowarzyszenia, spotkania z kobietami potrzebującymi pomocy, organizację zajęć rehabilitacyjnych, edukacyjnych, rekreacyjnych i wiele nieocenionych, użytecznych społecznie działań na rzecz profilaktyki, wczesnego wyrywania i leczenia raka piersi u kobiet.

Pani Prezes złożyła obecnym na Wigilii Amazonkom, ich rodzinom, znajomym i przyjaciołom serdeczne życzenia z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku, podkreślając konieczność wzajemnego wspierania się w tym trudnym czasie i podtrzymując wielką nadzieję na powrót do normalnego życia.

Amazonki obecne na spotkaniu odebrały fragmenty przełamanego opłatka i podnosząc dłonie go ku górze złożyły sobie życzenia; śpiewały kolędy, cieszyły się atmosferą i smakami wigilijnej wieczerzy.

W blasku świec i kolorowych świateł choinki, na pięknie udekorowanych stołach znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy: śledź w warzywach, pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony, wspaniała zupa borowikowa z łazankami, karp smażony z białą i czerwoną kapustą oraz słodkości makowca i sernika.

Niech najlepsze życzenia płynące z Wigilii krakowskich Amazonek

„Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia - zdrowia, radości, wszelkiej  pomyślności oraz pokoju i dobra w Nowym 2022 Roku” trafią do naszych domów i zagoszczą w naszych sercach.

Rogu obfitości!

 

Zdjęcia Facebook amazonki krakow